Heisā hopsā! Te nu mēs tiekamies pēc miljoniem skaistu piedzīvojumu, tūkstošiem jaunu iemaņu un bezgalīgi daudz prieka – 2021.gada izskaņā. Esam pārliecināti, ka ikviens no mums un katra ģimene ir pelnījusi uzslavu un cepumu par šo gadu. Tā turpināt! Lai turpinātu izaicināt sevi, laiks ieaicināt ģimenē Jauno gadu! Laikus sākt par to rūpēties, lolot, piepildīt ar gaišām domām, labiem darbiem un dzirkstošu enerģiju. Padarīsim to par ģimenes labāko draugu ar svinību idejām, rosinājumiem izvirzīt jaunas apņemšanās un sasildīt to ar patiesām vērtībām un kopā būšanu.
Turpinājumā sekos vislabākā recepte, kā ieaicināt Jauno gadu savā ģimenē! Lasiet un iedvesmojieties svinēšanai. Mudināsim veltīt laiku, lai novērtētu aizvadīto un cildinātu atnākošo gadu!
SAUJA SAPŅU
Noticiet brīnumiem, kas piepildās gadu mijā! Dalieties kvēlākajos sapņos un iecerēs, kurām noteikti jāpiepildās 2022. gadā. Tam talkā ņemiet dzijas kamoliņu. Sasēdieties aplī. Tam, kuram rokās ir dzijas kamoliņš, pirmais dalās ar savu vēlēšanos Jaunajā gadā. Dzijas kamoliņu ripina nākošajam runātājam, pavedienu paturot pie sevis. Šādi aizripinot un katram turot savu pavedienu, runā katrs no aplī sēdošajiem. Kad visi sapņi izklāstīti, katram jāizstaigā šis pavedienu labirints, lai tie patiesi piepildītos. Šī būs brīnišķīga aktivitāte, lai sirsnīgi aprunātos, piedalītos viens otra sapņu īstenošanā un mazliet izkustētos.
ŠĶIPSNIŅA GREZNĪBAS
Atcerieties, ka svētki sākas no mums pašiem! Lai šie svētki ir iemesls izgludināt greznās princešu kleitas, uzvalkus, tauriņus, bantes un kaklasaites. Un ērto čību vietā iekāpt izejamajās kurpēs. Apģērbs pavisam noteikti piešķirs īpašu sajūtu un radīs citādāku noskaņu gan telpā, gan uzvedībā. Un tik skaistiem, sapucētiem, lai iet viena kopīga ģimenes bilde atmiņām no šī vakara!
VIENA MALTĪTE
Klāts galds ar jūsu iemīļotajiem ēdieniem ir būtiska gadu mijas svētku sastāvdaļa! Kopīgi izlemiet, kuras receptes vēlēsieties gatavot svētkos, un katrai no tām ieceliet galveno pavāru. Maltītes pasniegšanā katrs prezentē recepti, kas bijusi viņa pārziņā. Bērni var meistarot kādu ēdienu, ko jau ir apguvuši gatavot vai vienkārši uzņemties atbildību par kādu no receptēm, sadalot pienākumus ģimenes vidū, bet paša spēkiem iesaistīties kaut tikai dekorēšanā. Pavisam mazākie kā atbildīgie var palīdzēt produktu saraksta sastādīšanā, ēdiena dekorēšanā vai galda klāšanā. Padariet piedzīvojumus virtuvē par svētku vakara izklaidi, kas mājās radīs pavisam īpašu rosību, kas būs citādāk kā ierasts.
KILOGRAMS LAIMES
Jā, laimīgu sajūtu nevar būt par daudz! Vēliet laimi un lejiet laimītes pēc ģimenē ierastās tradīcijas. Taču esiet radoši un rodiet jaunu veidu, kā sagādāt viens otram pārsteigumu. Katrs no ģimenes uzraksta vairākus novēlējumu, katru no tiem rakstot uz atsevišķas maza izmēra lapiņas. Klājot galdu, lapiņas var jauktā secībā novietot katram šķīvja apakšā, ieslēpt izceptos pīrādziņos vai iekarināt eglītē. Pirms maltītes vai kādā svinīgā brīdī katrs var izlasīt vēlējumu, kas trāpījies tieši viņam vai izvēlēts pie eglītes. Katrs būs saņēmis pozitīvas emocijas vakara noskaņai.
DAIVIŅA SPĒĻU UN ROTAĻU
Svētku vakarā ieplānojiet arī spēļu un rotaļu sadaļu, kad atstāt malā viedierīces, pamest svētku galdu un ļauties jestrām emocijām. Tas var būt “mēmais šovs”, mīklu minēšana vai latviskas rotaļas un danči. Pie iemīļotākajām dziesmām rādiet deju soļus, attēlojiet kustībās dažādus Jaunā gada simbolus (tīģeri, salūtu, sniegu). Vēl – uz pieres uzlīmējiet lapiņas, uz kurām rakstīts kāds zināms tēls, multfilmu varonis, dabas parādība. Jābūt zināmiem/redzamiem visiem citiem tēliem, tikai ne savam, kurš uzlīmēts uz pieres. Secībā pa apli katrs uzdod vienu jautājumu, uz kuru var atbildēt tikai ar “jā” vai “nē”. Galvenais uzdevums ir atminēt katram savu tēlu! Ideju varat papildināt arī ar kustībām.
PILIENS KONCERTA
Mirkļi, kuros katram pabūt skatuves gaismā, paspilgtinās svinības. Radiet koncerta noskaņu, kurā katrs var padalīties ar savu talantu un aizvadītajā gadā apgūto, uzstājoties ar instrumenta spēli, deju, akrobātiskiem elementiem, dzejoli. Uzstājieties arī kopā!
12 APŅEMŠANĀS
Kāpēc tieši 12? Laiks izveidot ģimenes apņemšanās kalendāru visam 2022.gadam! Katram mēnesim piešķiriet uzdevumu, mērķi, ko piepildīt, lai atnākošo gadu padarītu vēl raženāku un vērtīgāku. Jūs augsiet ne vien katrs atsevišķi, bet arī kā ģimene, saliedējoties un stiprinot kopā būšanas spēku.
Piemērs ierosmei:
Janvāris – apņemamies katrs izlasīt vismaz vienu grāmatu.
Februāris – apņemamies katru vakaru izteikt viens otram komplimentu par aizvadīto dienu.
Marts – apņemamies katru rītu iesākt ar sportiskiem vingrinājumiem.
Aprīlis – apņemamies piedalīties kādā talkā un/vai uzkopt savu piemājas pagalmu.
Maijs – apņemamies katrs pagatavot vismaz vienas brokastis.
Jūnijs – apņemamies kopīgi apmeklēt kādu kultūras pasākumu.
Jūlijs – apņemamies uzrīkot pikniku.
Augusts – apņemamies ik dienu katrs pats nomazgāt savus traukus.
Septembris – apņemamies apciemot vecākus un vecvecākus.
Oktobris – apņemamies atklāt vismaz 3 jaunas pastaigu vietas.
Novembris – apņemamies pavadīt vismaz 4 kopīgus vakarus. Tikai mēs, ģimene, ar galda spēlēm, filmām un rotaļām.
Decembris – apņemamies piedalīties kādā labdarības projektā.
Esiet mākslinieki. Radiet apņemšanās kalendāru kā gleznu uz kanvas pamatnes, kas visu gadu rotās māju un atgādinās par mērķiem. Rakstiet vēstules formā nākotnes ģimenei, kuru atvērsiet tieši pēc gada un varēsiet secināt, cik daudz no tā ir īstenots. Kopīgās apņemšanās varat atzīmēt arī sienas kalendārā, novietojot to redzamā vietā. Kā arī apņemšanās var būt daudz krāsainu līmlapiņu formātā pie ledusskapja.
Dārgās ģimenes! Novēlam, lai šīs apņemšanās pārtaptu ieradumos un tradīcijās, kas rotā jūsu saimi un piesaista arvien vairāk kopīgu piedzīvojumu. Mēs jums ticam!
Paldies par kopīgi aizvadīto gadu. Lai jums ģimenisks, aktīvs un radošs 2022.gads! Tiekamies jau pavisam drīz, un uhh, kas tik’ jūs sagaida – aizraujošas viktorīnas, elpu aizraujoši un noderīgi bloga ieraksti un bezgala daudz pārsteigumu!
Priekā par aizvadīto un priekā par atnākošo gadu!