fbpx

Smelies idejas ģimenes aktivitātēm

Dalāmies ar radošām aktivitātēm un idejām bērna attīstībai

Ideju ceļvedis Lieldienu brīvdienām

Kurš Pirmajās Lieldienās pirmais iziet laukā, tam tajā gadā gaidāma laime. /Latviešu tautas ticējums/

Lieldienas ir īstena pavasara iestāšanās laiks! Kā atskaites punkts jaunam sākumam. Ne velti ieteicams dienu iesākt agri, šūpoties, ripināt olas un rīkot olu kaujas. Šīs un citas Lieldienu tradīcijas iezīmē gada turpinājumu – cik silts, ražīgs, veiksmīgs un veselīgs būs turpmākais laiks. Būsim paši savas laimes kalēji un piepildīsim šīs svētku brīvdienas ar piedzīvojumiem!

Kā ik dienas, tā arī šajās Lieldienās visus no jums gribam redzēt laimīgus! Būs vien jāiet visiem kopīgi laukā laimi meklēt! Tāpēc esam izveidojuši īpašu formulu, kas garantēs izdevušās, laimīgas un priekpilnas Lieldienu brīvdienas:

Svētki + brīvdienas + iespēja būt kopā + saulains, silts laiks + mūsu idejas! Izpildei nepieciešams vien jūsu labais garastāvoklis un pozitīvā enerģija. Par pārējo parūpēsimies mēs. Labos laikapstākļus jau esam pasūtījuši!

 

1. ŠŪPOTIES!

Siguldā jau sesto gadu norisināsies vesels šūpoļu festivāls! Šogad 100 dažādu šūpoļu un vides objektu būs iespējams piedzīvot 16.-18. aprīlī. Turpat arī īsfilma, izstāde un piedzīvojumu spēle “IzCilpo Siguldu!” un BIO tirgus! Īsāk sakot – Siguldā jums būs ko darīt.

Vairāk lasi: https://m.sigulda.lv/?sadala=read&id=22347

P.S. Izšūpoties varēs arī Rīgā, Doma laukuma Lieldienu šūpolēs 17.-18.aprīlī! 

2. IET ZAĶIM PA PĒDĀM!

Iespējams, Lieldienu zaķis svētku rītā jau būs paviesojies jūsmājās ar gardiem pārsteigumiem. Ir laiks izpētīt, kur viņš aizcilpojis tālāk. Mums ir aizdomas, ka Saulkrastu virzienā! Tur jūs sagaida aktīva atpūta svaigā gaisā, sekojot maršrutam “Lieldienu zaķim pa pēdām!” Izpildot visus uzdevumus, ir iespēja tikt pie lieliskām balvām! Izaicinājumā varat mesties līdz pat 19.aprīlim.

Vairāk lasi: https://saulkrasti.lv/events/lieldienu-zakim-pa-pedam/

3. BAUDĪT LEĻĻU TEĀTRI!

“Kas zaķīti pasargās?” Leļļu izrāde, kas bērniem dos padomu – nekad nepadoties! Vairāki zvēri nāks kopā, lai meklētu risinājumu, kā novērst mūžīgos zaķa un vilka konfliktus. Izrāde norisināsies 16.aprīlī Salaspils kultūras namā “Rīgava”, tāpēc braucienu turp varat apvienot arī ar pastaigu pa Salaspils Botānisko dārzu.

Vairāk lasi: https://www.salaspilskultura.lv/event/lellu-izrade-kas-zakiti-pasargas/

4. SVINĒT JELGAVAS PILS PARKĀ!

17.aprīlī Jelgavas pils parkā ģimenes sagaidīs ne vien pastaiga un dažādas Lieldienu aktivitātes, bet arī izstāde, danči un dziesmas. Šeit noķersiet svētku sajūtu visā tās krāšņumā! Būs jestri. Vai esat kādreiz svinējuši Lieldienas pilī?

Vairāk lasi: https://kultura.jelgava.lv/event/lieldienu-pastaiga-jelgavas-pils-parka

5. PIEDALĪTIES LIELDIENU PONTĀGĀ!

Rēzeknē programma veselas dienas garumā! 17.aprīlī norisināsies svētku tirdziņš, orientēšanās spēle, pūšamo instrumentu orķestra uzstāšanās, dziesmu un deju priekšnesumi. Tā runā, ka viesos būšot arī pats Lieldienu zaķis, ar ko nofotografēties!

Vairāk lasi: https://rezekne.lv/notikumi/event/lieldienu-pontags/

6. IEPAZĪT MĀKSLU!

Tepat Rīgā no 10.-18.aprīlim pie Rīgas kultūras un atpūtas centra “Imanta” būs skatāma Lieldienu vides interaktīvā  instalācija “Lieldieniņa braukšus brauca ar raibām oliņām”. Apmeklētāji būs aicināti piedalīties krāsaino olu figūru dekorēšanā un citu vides objektu izpušķošanā. Par materiāliem organizatori jau ir parūpējušies. Šajās dienās tos iespējams saņemt pie Kultūras un atpūtas centra dežuranta!

Vairāk lasi: https://kultura.riga.lv/lv/kultura?target=news_item&news_item=kulturas-centra-imanta-darbosies-lieldienu-interaktiva-vides-instalacija-9061

7.  IZSTAIGĀT BRĪVDABAS SPĒĻU TAKU!

Rīgā Arkādijas parkā un Mežaparkā pie Lielās estrādes 17. un 18.aprīlī būs varena iespēja izstaigāt Lieldienu brīvdabas spēļu taku ar 14 aizraujošām aktivitātēm, kas tapušas, iedvesmojoties no vairāku tautu Lieldienu tradīcijām. Šūpošanās, lietuviešu tradicionālo Lieldienu verbu darināšana, slikto domu izkvēpināšana ar kadiķa zariem pie ugunskura un labirints pie zelta olas. Šie ir tikai daži no pārsteigumiem, kas jūs sagaida šajā brīvdabas piedzīvojumā!

Vairāk lasi: https://kultura.riga.lv/lv/kultura?target=news_item&news_item=aicina-uz-lieldienu-brivdabas-spelu-taku-mezaparka-un-arkadijas-parka-9096

8. IZPRIECĀTIES KAMIEĻU PARKĀ!

Kamieļu parka RAKŠI sezonas atklāšana kopā ar Tutu! 16.aprīlī Tuta kopā ar draugiem Lapsu un Feneku ciemosies tur, lai kopā ietu rotaļās, dziedātu un dejotu! Iegādājoties biļeti uz atklāšanu, būs iespējamas arī izjādes ar kamieļiem, pastaigas ar lamiņām, izbraucieni ēzeļa pajūgā un vairākas citas aktivitātes.

Vairāk lasi: https://www.bilesuserviss.lv/eng/tickets/gimenei/sezonas-atklasana-kamielu-parka-raksi-354950/

9. CIEMOTIES PIE KAIMIŅIEM!

Uz Lietuvu! Lieldienas taču var svinēt arī ar mazu ceļojumu, vai ne? Ja vien ir iespēja, apciemojiet kaimiņvalsti, iepazīstiet jaunas Lieldienu tradīcijas un piedzīvojiet līdz šim vēl neapmeklētas vietas! Palangā izveidota vesela Lieldienu olu aleja, kas klātienē atstās varenus iespaidus. Izstaigājiet pilsētu, nogaršojiet cepelīnus un atpūtieties citādāk kā ierasts.

Foto apskats: https://www.priejuros.lt/lv/izklaide/sv-velykos-marguciu-alejos-atidarymas/

 

Der atcerēties, ka arī pastaigas pa mežu, koku zariņu plaucēšana vāzē, brokastu omlete un televīzijas svētku multfilmu programma arī ir svētki! Lai kādi jums tie šogad izdotos, tie tik un tā būs svētki – jūsu īpašās Lieldienas! Svarīgākais, lai varat būt kopā un baudīt viens otra klātbūtni. Starpcitu – kopā varat būt arī 17.aprīļa MDViktorīnā! Lai jums augstu šūpojas un tālu skan!

Citi raksti
yoga-alphabet
Idejas bērnu aktivitātēm

JOGA – Alfabēts

Alfabēta mācīšanās procesam nav jābūt garlaicīgam, lai to bērnam padarītu saistošāku, izmantojiet atraktīvas metodes!

Lasīt vairāk »

Seko sociālajos tīklos Mazais Dara jaunumiem