fbpx

Smelies idejas ģimenes aktivitātēm

Dalāmies ar radošām aktivitātēm un idejām bērna attīstībai

8 vērtīgas aplikācijas bērniem

Ejam līdzi laikam!

Lai arī kā varbūt to negribētos atzīt, tehnoloģijas un to iespējas ir šī laikmeta un šodienas viens no būtiskākajiem zobratiem, kas darbina mūsu karjeras, izklaides, informācijas un zināšanu iespējas. Džordžs Orvels ir teicis, ka katra paaudze uzskata sevi gudrāku par iepriekšējo un gudrāku par nākamo. Ja reiz tā, tad atļausim bērniem patiešām justies zinošiem un mūsdienīgiem. Kaut ar nelielu, bet tomēr kādu devu iemaņu, ko sniedz tehnoloģiju iespējas.

Inovatīvas un alternatīvas pieejas bērna attīstībā viennozīmīgi ir jāizmēģina katram vecākam, lai sajustu plašo iespēju klāstu un dažādību attīstību, zināšanu un prasmju apgūšanas metodēs. Katrā ģimenē, protams, jāizvērtē, kas būtu pieņemams un vērtīgs, lai integrētu ikdienā. Taču to var uzzināt tikai darot – izmēģinot praktiski! Būtiski atcerēties, ka nebūtu vēlams ieslīgt galējībās un pilnīgi visu bērna izglītošanos pārnest sociālajā vidē.

Bieži vien tieši mūsdienīgs un stilīgs veids, kā apgūt to, kas pēc “klasiskajiem” mācību uzdevumiem sagādā grūtības, glābj situāciju. Formāta maiņa bērniem sniedz iespēju konkrēto vielu saskatīt no citas perspektīvas, dažkārt pat pavisam citādāk – kā kaut ko jaunu. Ja mācīšanās top par aizraušanos, tad zūd spiediena sajūta par to, ka uzdevums ir obligāts pienākums.

Katrā ziņā – tehnoloģijām mācību pasaulē var uzskaitīt gan ļoti daudz ieguvumu, gan tikpat daudz mīnusu, tieši tāpēc būtiski katrā ģimenē izvērtēt bērna individuālo situāciju. Bet šoreiz mēs vēlamies akcentēt ieguvumus – pozitīvo, interaktīvo, aizraujošo un izglītojošo, ko aplikācijas spēj sniegt bērnu un arī vecāku ikdienā. Mēs ticam, ka viena audio pasaka vai ‘piecminūte’ burtu apgūšanas spēlē nevienam nenāks par ļaunu! Esam sarūpējuši 8 idejas latviešu valodā, kuras piedāvāt saviem zinātkārajiem – mazākiem un lielākiem.

1. GUDRAIS ZAĶĒNS ALILO

Sāksim ar pavisam mazajiem, un ar mazu atkāpi no klasiskā priekštata par aplikācijām, taču šis zaķēns izcili iederas kā inovatīvs draugs prasmju attīstīšanā. Rotaļlieta, kas pieejama vecumā kopš dzimšanas. Zaķēns nodrošinās ar:

  • 11 dziesmām;
  • 13 pasakām (5 no tām Imanta Ziedoņa pasakas);
  • 66 skaņu signāliem;
  • 7 gaismu efektiem,  kas pildīs naktslampiņas funkciju.

Šāds draugs pieejams arī krievu valodā!

Vairāk par rotaļlietu: https://smartmom.shop/product/gudrais-zakens-alilo-r1-violet-lv/?lang=lv

2. LOCIŅŠ

Dažādi vingrinājumi latviešu valodas darbības vārdu apguvei. Te ir iespēja vingrināties darbības vārdu lietošanu – izvēlēties atbilstošo darbības vārda formu, savienot teikuma daļas utml.

iOS versija: https://apps.apple.com/lv/app/loci%C5%86%C5%A1/id920391392

Android versija: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.deksoft.locins

3. GUDRINIEKS

Palīgs mācībās! Iepazīšanās ar matemātikas pasauli pirmsskolas un pirmo divu klašu vecuma bērniem. “Gudrinieks” palīdzēs apgūt pazīt ciparus, zīmēt tos, orientēties telpā, atpazīt ģeometriskās figūras un krāsas, saskaitīt un atņemt, reizināt un dalīt, un pat pildīt teksta uzdevumus. Aplikācija attīstīs loģisko domāšanu un palīdzēs ieraudzīt matemātikas aizraujošo pusi.

iOS versija: https://apps.apple.com/lv/app/gudrinieks/id816158408

4. LATVIEŠU ĀBECE

Pasakas, stāsti, dziesmas, mīklas un sakāmvārdi vienuviet. Pirmsskolas vecuma bērniem ar šīs lietotnes palīdzību ir iespēja apgūt burtus, lasīšanu zilbēs, attīstīt uzmanību, atmiņu. “Latviešu ābece” iepazīstinās ar latvisko kultūru un folkloru, līdz ar to sniegs arī vispārēju personības attīstību.

iOS versija: https://apps.apple.com/us/app/latvie%C5%A1u-%C4%81bece/id1154194524

5. VĀRDENĪTE

Papildiniet savu vārdu krājumu! Katrai dienai iespējams atvērt un iepazīties ar jaunvārdu un tā skaidrojumu. Šī nodarbe noteikti būs interesanta visai ģimenei. Varbūt jūsu savstarpējā komunikācijā parādīsies kādi jauni termini un apzīmējumi.

iOS versija: https://apps.apple.com/lv/app/v%C4%81rden%C4%ABte/id494443870

6. KUR ESAM? LATVIJĀ!

Ceļojums, pļava, mežs, pasaka, pilsēta, jūra – tik daudz tematisku piedzīvojumu vairākos līmeņos, kas spēles formātā palīdzēs apgūt latviešu valodu, papildināt vārdu krājumu un iepazīt Latvijas kultūras un dabas daudzveidību.

iOS versija: https://apps.apple.com/us/app/kur-esam-latvij%C4%81/id1564916616?app=itunes&ign-mpt=uo=4

Android versija: https://play.google.com/store/apps/details?id=lv.eforma.ms&hl=lv&gl=US

7. BILŽU VĀRDNĪCA

Lietotne pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem – “Latviešu valodas bilžu vārdnīca”. Tematiski sadalīts vārdu krājums un interesanti uzdevumi. Galvenais šīs aplikācijas mērķis – pilnveidot latviešu valodas zināšanas.

iOS versija: https://apps.apple.com/lv/app/bil%C5%BEu-v%C4%81rdn%C4%ABca/id1544432802

Android versija: https://play.google.com/store/apps/details?id=lv.eforma.bilzuvardnica&hl=en_US&gl=US

8. VĀRDU KAUJAS

Spēle ne vien mazākiem un lielākiem, bet arī pavisam lielajiem! Spēle tiešsaistē, kur kā pretiniekus, uzaicinot piedalīties, var izvēlēties pat savu ģimeni un draugus. Katram spēlētājam tiek piešķirti 9 dažādi burti, no kuriem ierobežotā laikā jāsaliek vārds. Katram burtam ir sava punktu vērtība, kas mudina domāt un ātri reaģēt, lai vārds veidotos pēc iespējas “vērtīgāks”. Izklaidēsieties un asināsiet prātus!

iOS versija: https://apps.apple.com/lv/app/v%C4%81rdu-kaujas/id1540739082

Android versija: https://play.google.com/store/apps/details?id=lv.fubla.wb&hl=lv&gl=US

Esam pārliecināti, ka ikviena ģimene būs ieguvusi jaunas un aizraujošas idejas ne vien mācību pieejai, bet arī izklaides! Saskatiet tehnoloģijās arī pozitīvo – jauni atklājumi, funkcijas un pat spēles spēj būt arī kā palīgs. Inovācijas liek attīstīt radošumu un atdzīvināt, iespējams, rutīnā ieslīgušo ikdienu un atbrīvoties no stereotipiem par viedierīcēm. Galvenais – atrast īstās aplikācijas! Galu galā, vairākas no šīm jums ļoti noderēs arī, lai iesildītos MD Viktorīnai!

Spēlējamies, mācāmies un ejam līdzi laikam!

Citi raksti
yoga-alphabet
Idejas bērnu aktivitātēm

JOGA – Alfabēts

Alfabēta mācīšanās procesam nav jābūt garlaicīgam, lai to bērnam padarītu saistošāku, izmantojiet atraktīvas metodes!

Lasīt vairāk »

Seko sociālajos tīklos Mazais Dara jaunumiem