fbpx

Smelies idejas ģimenes aktivitātēm

Dalāmies ar radošām aktivitātēm un idejām bērna attīstībai

Šķēršļu trase bērniem mājas apstākļos

Tiešsaites platformas Youtube kanālā MAZAIS DARA publicēsim viegli paveicamus vingrinājumus ar dažādu inventāru, kas pieejams mājās.

Viss, kas nepieciešams – līmlente

Piedāvājam aplūkot mājas apstākļos izveidotu sporta šķēršļu trasi jebkura vecuma bērniem, kurā ir dažādu sporta prasmju apvienošana.

Lai veicinātu bērna fiziskās aktivitātes, nekas īpaši nav jāizdomā. Šī ir spēle, ko labprāt spēlētu gandrīz visi bērni – šķēršļu trase. Būvēt trasi vari kopā ar bērnu, pastāsti bērnam cik vienkārši ir izveidot dažādus labirintus no mājās pieejamiem materiāliem – to paveikt var katrs no vecākiem. Lienot, kāpjot un lecot, bērns vingrina kāju, muguras un dziļos muskuļus, kā arī uzlabo līdzsvaru.

!!! Kustību prieks ir viena no mūsu organisma nepieciešamajām vajadzībām. Palūkojieties uz mazu bērnu: viņš vienmēr ir kustībā.

!!! Kustības nepieciešamas bērna kvalitatīvai attīstībai. Tās sekmē balsta un kustību aparāta attīstību.

Atzīmēšu, ka pirmsskolas vecuma bērniem viens no fiziskās attīstības rādītājiem ir viņu prasme izpildīt daudzveidīgas kustības, galvenokārt: pamatprasmes — soļošanu, skriešanu, lēcienus, mešanu, tveršanu, rāpošanu, rāpšanos. To visu Jūs varat nodrošināt mājas apstākļos – izmantojot savu radošo domāšanu.

!!! Apgūstot šīs prasmes, bagātinās bērna kustību pieredze, kas ir nepieciešama gan rotaļās, gan dažādās dzīves situācijās.

!!! Jo bērnam labāk attīstās kustību prasmes un iemaņas, jo vieglāk darboties apkārtējā vidē, tādējādi bērns gan rotaļās, gan saskarsmē ar citiem jūtas drošāks un atbrīvotāks.

ATCERIES, ka ļoti svarīgi ir atbalstīt vēlmes un prasmes pārvarēt dažādus šķēršļus — pārsoļot, apskriet, pārlēkt, izlīst, patstāvīgi iztēloties izpildes paņēmienus un veidus atbilstoši konkrētajiem apstākļiem.

Jebkuras kustību izpildes laikā bērni pilnveido un bagātina emocionālo noskaņojumu. Bērni priecājas par izdošanos. Ja vecāki bērnu uzslavē, atzīst viņu pūles, redz centību un izsaka to, bērni centīsies vingrinājumu izpildīt vēl labāk, vairākkārt patstāvīgi atkārtos labā noskaņojumā. Noticiet savam bērnam, jo viņam ir svarīgi dzirdēt Jūsu uzslavas un neviltoto prieku!

Bērnam ir neizsakāms prieks, lepnums un pārliecība par saviem spēkiem! Visiem veiksmīgajiem vingrinājumiem sekos vēlme vēl kaut ko paveikt, vēl kaut ko iemācīties, ja mēs, VECĀKI, šo iespēju bērniem neliegsim. Tāpēc, vecāki, darīsim visu, lai mūsu bērni augtu kustīgi, veseli un dzīvespriecīgi!

Esi radošs. Esi kustīgs un aktīvs. Esi ieinteresēts darboties kopā ar bērnu. Ļaujies sportiskam piedzīvojumam!!!

Citi raksti
yoga-alphabet
Idejas bērnu aktivitātēm

JOGA – Alfabēts

Alfabēta mācīšanās procesam nav jābūt garlaicīgam, lai to bērnam padarītu saistošāku, izmantojiet atraktīvas metodes!

Lasīt vairāk »

Seko sociālajos tīklos Mazais Dara jaunumiem