fbpx

Smelies idejas ģimenes aktivitātēm

Dalāmies ar radošām aktivitātēm un idejām bērna attīstībai

Meklē idejas nodarbēm ar viengadnieku?

Apsveicam jūs ar pirmo piedzīvoto gadu kopā! Laiks jaunam attīstības posmam, kas nāks ar jaunām interesēm, vēlmēm, raksturiņu un sava veida neatkarību.

Pirmais gadiņš. Laiks, kad bērniņš sāk iepazīt pasauli patstāvīgi. Sperot pirmos soļus un nogaršojot, aptaustot priekšmetus, viņš gūst pirmo pieredzi un sapratni par vidi un sevi tajā. Jebkura veida aktivitāte, pat pirkstu motorika attīsta ne tikai mazuļa kustību koordināciju, bet arī veicina interesi par apkārtējo pasauli, dažādajām tās iespējām – tekstūru, formu, svaru, arī smaržu un garšu. 

Viengadnieka laiks ir tik īpašs, jo veidojas pirmie priekštati par pasauli. Tieši tāpēc mazuļa maņas un prasmes jāsāk veicināt jau agrā vecumā, lai tiktu nodrošināta katra muskuļa pilnvērtīga attīstība. Piemēram, lai izkoptu pirkstu motorikas darbību, vajadzīgas pirkstu rotaļas, īpaši uzdevumi, caur kuriem mazais var apzināties pirkstu funkcijas – satvērienu, dažu vai visu pirkstu darbību priekšmetu satveršanai. Tādējādi arī veiksmīgāk nonāksiet līdz svinīgajam brīdim, kad bērniņš pats varēs turēt rokās krūzi, lai padzertos un karoti ēdienreizēs. Pirkstu motoriku labi var pilnveidot, izmantojot mazus objektus. Noteikti mājās atradīsies kādas pogas, knaģi, matu gumijas, līmlente, korķi vai trauku švammītes. Tie ir tikai daži no piemēriem, ar kuriem Tavs mazulis var apgūt prasmi izņemt, ielikt un pārvietot priekšmetus no viena trauciņa otrā, piestiprināt tos, pārvietot, noturēt, apgūt faktūru, materiālu, tā izturību. Un tas viss izdarāms tieši mājas apstākļos.

Bērniņa attīstība šajā vecumā manāma kā fiziski, tā emocionāli. Tā kā mazais turpina mijiedarboties ar pasauli, bet jau citādāk, šajā vecumā smadzenes stiprina svarīgus nervu savienojumus. Lasīšana, dziedāšana un sarunāšanās ar bērniņu, stimulē viņu smadzeņu darbību. Tas atstās pozitīvu iespaidu uz pirmajiem vārdiņiem un pat uzvedību. Muzicējat kopā uz katliem un bļodām, radiet jaunu skaņu un maņu pieredzi, parādiet, cik skanīga var būt balss. Šobrīd jūs varbūt nevarat izveidot pilnvērtīgu dialogu, taču turpini runāties ar bērnu, pastaigā dalies ar visu, kurp dodaties, ko redzat, satiekat pa ceļam. Varbūt šo nodarbju rezultāti nebūs manāmi uzreiz, taču tās ir būtiskas ceļā, kurā viengadnieks veidosies par lielu un patstāvīgu cilvēku.

Jā! Izklaidēt bērnu mājsēdes laikā ir liels izaicinājums. Taču tāpēc mēs esam šeit, lai Tev palīdzētu. Un ne vienmēr ir vajadzīgs 9182736450 dažādu rotaļlietu kalns. Šis laiks ir par izklaidi un rotaļīgu garu ne vien mazajiem, bet arī mums, vecākiem. Par izdomu, radošu pieeju un kreatīvām idejām no pieejamajiem resursiem tepat istabā vai pat virtuvē. Atceries, ka bieži vien tieši sadzīviskās lietas, kuras ikdienā izmanto vecāki, atrodas visaugstākajos plauktos un atvilktnēs, ir visvilinošākās.

Mums ir ideja! Lai labāk raisītos savas idejas, kā nodarbināt mazo, piedāvājam Tev “50 radošas izklaides viengadniekam”. Attīstošie darbiņi būs veicami jums abiem kopā, jo tajos izmantojami dažādi sīki priekšmeti (piemēram, zīles un mīkstās bumbiņas), tāpēc esiet uzmanīgi un darbojaties divatā. Garantēts aizraujošs un interesants laiks, radošas metodes ar Tev pieejamiem materiāliem un priecīgs viengadnieks. Tas viss tikai viena klikšķa attālumā!

Lai jums jestra un izzinoša kopā būšana!

Citi raksti
yoga-alphabet
Idejas bērnu aktivitātēm

JOGA – Alfabēts

Alfabēta mācīšanās procesam nav jābūt garlaicīgam, lai to bērnam padarītu saistošāku, izmantojiet atraktīvas metodes!

Lasīt vairāk »

Seko sociālajos tīklos Mazais Dara jaunumiem