fbpx

Smelies idejas ģimenes aktivitātēm

Dalāmies ar radošām aktivitātēm un idejām bērna attīstībai

Pulciņu iespējas bērniem Rīgā

Hobiji piešķir dzīvei krāsas!

Iepazīt mākslas virsotnes, saņemt sportista cienīgas medaļas, uzstāties uz lielajām skatuvēm, asināt prātu un loģisko domāšanu, atklāt jaunus izgudrojumus, lasīt grāmatas, runāt 8 dažādās valodās – ko no tā visa izvēlēties? Vai vispār vajag izvēlēties? Un, ja jā, tad – cik? Un ko tieši?

Atpazīstamas pārdomas, vai ne? Un neatbildētu jautājumu gūzma. Nav vienas pareizās atbildes, nav visefektīvākā risinājuma, izvēles, virziena, zelta pulciņa, kurš derēs katram jaunajam censonim. Un ziniet, tas arī ir tas īpašākais – ka mēs visi esam tik dažādi un atšķirīgi viens no otra. Pasaulē būtu pavisam garlaicīgi, ja mēs visi pieņemtu līdzīgus lēmumus un vienādi audzinātu savus bērnus. Esam apkopojuši pulciņu iespējas bērniem Rīgā, kas noteikti apstiprinās to, ka dažādībai ir jābūt! Iespēju bagātība un virzieni, kādi šobrīd tiek piedāvāti bērniem, patiešām ir neiedomājami lielā skaitā. Jā, tajā ir pavisam viegli apjukt, taču būtiski mums pašiem sev, vecākiem, atgādināt – nebaidīties nokļūdīties. Lielākā dāvana, ko bērniem varam sniegt, ir iespēja. Iespēja izmēģināt, sajust, atklāt un pašiem atrast īsto nodarbošanos. Tādu, kas aizraus un iepriecinās.

Kura iespēja ir īstā tieši Tavam bērniņam? Kamēr pulciņš atnes prieku, aizrauj un sagādā izzinošus izaicinājumus, viss ir kārtībā. Tās var būt pavisam dažādu noskaņu nodarbošanās – dejas apvienotas ar valodu apguvi, sports ar māla darbnīcu, vai varbūt tas ir tikai viens pulciņš. Svarīgi piebilst, ka par pulciņā piedzīvotajām sajūtām patiesi jāieklausās bērnā. Runājieties, jautājiet: kā Tev šodien veicies, kas visvairāk Tevi aizrāva, kā es varu Tev palīdzēt papildus painteresēties par šo arī brīvajā laikā, kā skolotājs Tevi šodien iedvesmoja? Vaicājiet tā, lai atbildēt ir iespējams vairāk kā ar “jā” vai “nē”. Šīs atbildes ir ļoti nozīmīgas, lai jūs sajustu, vai šī nodarbe patiesi bērnu interesē un to ir vērts turpināt. Lieciet bērniņam jau laikus saprast, ka esat gatavi viņu atbalstīt un ļaut izvēlēties.

Bieži vien nepatīkamu sajūtu iemesls var būt arī pasniedzējs, tāpēc bērna domas noteikti ir jāuzklausa. Persona, kas māca, ir būtisks un paliekošs nospiedums mūsu mazo pieredzes veidošanā. Tāpēc, šim cilvēkam jābūt nudien spējīgam aizraut, būt radošam, kreatīvam un rast mūsdienīgas, inovatīvas un elastīgas nodarbību satura veidošanas metodes. Nevilcinieties, ja ir aizdomas par to, ka bērns netiek pietiekoši nodarbināts, pamanīts un iedvesmots. Paliekošajām pieredzēm jābūt pēc iespējas pozitīvākām, lai mazais arī turpmāk dzīvē būtu iedrošināts uzdrīkstēties darīt, mēģināt un iepazīt pasaules dažādību.

Taču, mazai iedvesmai, ja tieši šobrīd esat izvēles priekšā. Šeila Ohlsone Vokere, vecākā zinātniece Jaunatnes attīstības Lietišķo pētījumu institūtā Tufts Universitātē (ASV), uzsver: “Ja mazie agri iemācās mīlēt un kustināt savu ķermeni, viņiem izveidojas šī neticamā iebūvētā sistēma stresa un garīgās veselības pārvaldīšanai. Tas ir svarīgi ilgtermiņā.” Mēs iestājamies par kustību, tāpēc pievienojamies šim viedoklim un iedrošinām arī jūs piedāvāt savam bērnam kādu no sportiskajām aktivitātēm. Arī tad, ja tā būs nodarbe papildus jau kādai esošai. Kustīgs bērns – laimīgs bērns!

 

Un visbeidzot, ķeramies klāt pulciņu iespējām Rīgā. Te būs:

1. MDSPORTIŅŠ

Spēlēsimies radošās kustību rotaļās, apgūsim sporta spēļu pamatus, pilnveidosim stāju ar daudzveidīgiem vingrinājumiem, izmēģināsim šķēršļu joslas un stafetes u.c.

Nodarbības: https://mdplaytime.com/sporta-un-radosas-nodarbibas

2. Montessori studija

Vieta, kas nodarbinās ne vien pirmsskolas vecuma bērnus, bet arī pavisam mazos. Nodarbības apmeklēt var sākt jau laikus! Pirmā socializēšanās pieredze, mazuļiem paši pamati (runa, kustību koordinācija, sīkā motorika), sagatavošanās skolai, nodarbības bērniņiem ar īpašām vajadzībām.

Nodarbības: https://montessoristudija.lv/nodarbibas

3. Inovāciju skola

Šeit rūpējas par bērnu un pat pieaugušo tehnisko izglītību, tehnisko jaunradi, robotikas un programmēšanas apguvi. Pieejami ne vien klātienes, bet arī online pulciņi. Ļoti inovatīva vieta, kur doties zinātkārajiem! Varbūt arī vecāki vēlas?

Iepazīsties vairāk: https://inovacijuskola.lv

4. Bērnu un jauniešu centrs “Altona”

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta padotībā esoša interešu izglītības iestāde. Piedāvājumā no dejām un teātra pulciņa līdz datorgrafikas pasaulei un radošās rakstīšanas studijai. Bērnu un jauniešu centram “Altona” ir trīs dažādas filiāles, tāpēc varēsiet izvēlēties gan pēc piedāvājuma, gan pēc lokācijas atbilstošāko variantu.
Nodarbības: https://altona.riga.lv/nodarbibu-saraksts/

5. Bērnu republika

Vieta sportistiem, kur katra diena būs kā jauns piedzīvojums. Vairāk kā 10 dažādi sporta veidi drošā, draudzīgā un daudzveidīgā vidē.

Iepazīsties vairāk: https://www.bernurepublika.lv/index.php/lv/

6. Bērnu un jauniešu centrs “Daugmale”

Sporta interešu izglītība, tehniskā jaunrade, kultūrizglītība, vides interešu izglītības programma un vēl, un vēl. “Daugmale” organizē arī nometnes, seminārus, pasākumus, ekskursijas, izstādes un pārgājienus. Tā, lai bērnu brīvais laiks būtu izglītojošs un piepildīts.

Nodarbības: https://bjcdaugmale.lv/pulcini/

7. Bērnu un jauniešu centrs “Auseklis”

Attīstot bērna talantus, dotības un esošās prasmes, arī šeit pieejams plašs nodarbību klāsts. Kultūrizglītība, sports, arī tehniskie sporta veidi un pat friziermāksla, stils un mode. Šie ir tikai daži piemēri no patiešām lielā iespēju daudzuma.

Nodarbības: http://www.ikauseklis.lv/pulcini/

8. Rīgas Skolēnu pils

Daudzveidīgas radošo izpausmju iespējas, kustību un sporta nodarbību klāsts, bet – vai bijāt dzirdējuši par “Arheoloģiju un Vecrīgas vēsturi”? Un vēl bērnu joga, arhitektūra, matu sakārtošana un vienkārši spēļu istaba. Izklausās lieliski!

Nodarbības: https://www.rsp.lv/pulcini/

9. Rīgas Jauno Tehniķu centrs

Raķešu, pūķu, kuģu, dronu modelisms, kartings, LEGO un daudzi citi tehniskos prātus aizraujoši pulciņi.

Nodarbības: https://www.rjtc.lv/?page_id=282

10. Bērnu un jauniešu centrs “Laimīte”

Radošās industrijas, sports un vēl kas īpašs – jauniešu līderapmācība! Ir vērts par to padomāt.

Nodarbības: https://www.laimite.lv/lv/pulcini

 

Lai izdodas atrast aizraujošas iespējas, sajust bērna potenciālu un izaudzināt lielus, pasaules slavenus speciālistus!

Citi raksti
yoga-alphabet
Idejas bērnu aktivitātēm

JOGA – Alfabēts

Alfabēta mācīšanās procesam nav jābūt garlaicīgam, lai to bērnam padarītu saistošāku, izmantojiet atraktīvas metodes!

Lasīt vairāk »

Seko sociālajos tīklos Mazais Dara jaunumiem