fbpx

Smelies idejas ģimenes aktivitātēm

Dalāmies ar radošām aktivitātēm un idejām bērna attīstībai

Ko darīt pavasara brīvlaikā?

Pavasaris ir veids, kā daba saka: “Ballējamies!” /Robins Viljamss/

Saule izstiepj savus starus tuvāk Zemei, plaukst pumpuri, putni atsāk rīta koncertus, gaiss sāk smaržot pēc ziediem un šķiet, ka arī prāts kļūst priecīgāks. Pavasaris ir laiks, kad daba atmostas no dziļā ziemas miega, un tas ir visīstākais atgādinājums, lai arī mēs lienam laukā no savām migām, izstaipāmies, izkustamies un atklājam silto, tik ļoti priekpilno sezonu!

Pavasara brīvlaiks jau pusē. Visas galda spēles izspēlētas. Visas papīra lapas izzīmētas, multfilmas noskatītas, našķi apēsti un nu jau sāk kļūt garlaicīgi? Mēs nākam jums talkā ar ierosinājumiem, ko pagūt īstenot pavasara brīvlaikā visai ģimenei. Pavasaris ir laiks, kad ne vien izklaidēties un izbaudīt silto laiku, bet arī izvirzīt jaunus mērķus un apņemšanās. Šis brīvlaiks ir kā jauns sākums, kad, dabai mostoties, uzmodināt arī mūs pašus – gan fiziski, gan emocionāli! Esam apkopojuši vairākas idejas, kas apvienos patīkamo ar lietderīgo. Efekts – garantēts!

KUSTĪBAI

 • Atklājiet riteņbraukšanas sezonu! Ja vēl neesat paguvuši, šis ir perfekts laiks, lai no divriteņiem notrauktu putekļus un atsāktu izbraucienus. Pirms dodaties ceļā, veiciet divriteņu apkopi. Pārliecinieties, vai riepas un citas detaļas pēc ziemas pārtraukuma ir braukšanas kārtībā. Veidojiet šo kā kopīgu piedzīvojumu, kad deju mūzikas pavadījumā kopīgi varat notīrīt un sapucēt katrs savu braucamo! Dodieties izbraucienā pa mīļākajiem maršrutiem. Varat ieplānot kādu piknika pieturu. Bet, ja laiks un iespējas atļauj, izmantojiet pavasara brīvlaiku, lai atklātu jaunus ceļus. Lai iedvesmotos, šeit vairākas maršrutu idejas Ogres pusē: https://www.visitogre.lv/lv/marsruti-un-kartes!

 • Kustīgs = laimīgs! Kopīgi atklājiet sportisko aktivitāšu burvību. Tam nav jābūt nekam fiziski sarežģītam, taču izklaidējošam gan. Jestrs un oriģināls piegājiens aizraus pievērsties kustībai kā mazos, tā arī lielos. Ieviesiet kopīgu rīta vai dienas vingrošanu, ko varat uzstādīt kā apņemšanos tuvākajam laika periodam, piemēram – pildīt katru dienu līdz pat vasarai! Tas var būt skrējiens apkārt mājai vai pa tuvējo parku, aktīva deja, joga. Kas nu kuram tīk. Tā kā ar vienu ausi jau dzirdam tuvojamies Lieldienas, piedāvājam jums izkustēties kopā ar zaķēniem sportiskā dejas solī. Sportojiet un dziediet līdzi: https://www.youtube.com/watch?v=ToXWJRQSPCo!

 • Ceļojumā ārpus mājas! Jaunu vietu iepazīšana allaž atsvaidzina ierasto ikdienu, tāpēc šī ideja, lai kalpo kā brīvlaika kulminācijas brīdis, kas sagādātu īpašu prieku kā īstā kopīgā ceļojumā. Mēs ierosinām doties pārgājienā Vidzemes pusē, kas būs ne vien ceļojums, bet arī fiziska aktivitāte: http://visit.valmiera.lv/lv/zinas/13003_muiznieka_atslegu_glabatajs_aicina_ciemos_uz_rujienu/. Pārgājienu caur aplikāciju pavadīs mītiskais tēls – Muižnieka atslēgu glabātājs, kuram jaunības dienās Rūjienā atgadījušies dažādi piedzīvojumi. Taču, ja ir kāds sen izsapņots galamērķis, ko vēlaties apskatīt tepat Latvijā vai ārpus tās – dariet to!

PRĀTAM

 • Soli uz priekšu! Brīvlaika dienas galvenokārt ir domātas, lai atpūstos, taču īsti līderi domā soli uz priekšu. Ja izdotos vismaz uz mirkli iemest aci mācību grāmatā un paskatīties, kas sagaida noslēdzošajā mācību cēlienā līdz vasaras brīvlaikam, tas nāktu ļoti par labu sekmēm, bet galvenokārt noskaņojumam, kādā doties uz skolu. Vien iepazīties ar gaidāmo vielu izklaidējošā veidā (par ko varētu parūpēties mēs, vecāki) dabiski veicinās izzinošu interesi par aktuālo, kā arī jau mazliet sagatavos gaidāmajam. Šo noteikti katrai ģimenei jāizjūt pēc individuālās situācijas, taču, ja to izdotos iekļaut brīvlaika aktivitātēs caur izklaidējošām nodarbēm, atsākoties skolai, bērns to noteikti izjutīs kā milzīgu ieguvumu, kas arī uzlabos viņa pašsajūtu skolas gaitās.

 • Vai jau esiet pazīstami ar MDPlayTime? Iepazīsimies! Mūsu mājaslapā atradīsiet ne vien vērtīgus padomus un idejas, bet arī nokļūsiet viktorīnu pasaulē, kas ir atpūta ar izklaides un jaunu zināšanu piegaršu. Tā ir aktivitāte visai ģimenei, kur nepieciešams vien dators un telefons ar interneta pieslēgumu. Krājiet punktus, sacentieties ar pārējiem, bet paralēli tam – atpūtieties, priecājieties, uzziniet ko jaunu un saliedējieties, esot kopā sacensību garā. Brīvlaika nedēļā variet pievienoties veselās divās viktorīnās 18. un 20.martā!

 • Dzīve ir kā muzejs! Piedzīvojam un atmiņās krājam tik daudz kopīgu mirkļu, kas veido mūsu ģimenes notikumu arhīvu. Muzeji ir viena varena valstība, kas sniedz iespēju ielūkoties pagātnē, tagadnē un pat nākotnē. Atrodiet laiku kopīgam izzinošam muzeja apmeklējumam, kas ļaus paviesoties pasaulīgos notikumos un bagātināt zināšanu krājumu. Pavasara brīvlaika nedēļā vairāki muzeji ir sarūpējuši pat tematiskas ekskursijas. Ieskatieties: https://m.travelnews.lv/?pid=132760
 
LABSAJŪTAI
 
 • Pavasara tīrīšana! Jāsāk ar sevi. Kad pavasara saule biežāk iespīd mājas logos, ir laiks revīzijai. Uzrīkojiet tīrīšanas svētkus! Vienu dienu revidējiet drēbju skapi: vienā kaudzē drēbes paturēšanai, otrā, kas nokalpojušas, trešajā – kas vairs nav nepieciešamas, bet būtu vērtīgi dot tām otro dzīvību un noziedot. Šobrīd ļoti aktuāli savu palīdzību sniegt: https://www.ukraine-latvia.com/lv! Bet arī šo šķietami nogurdinošo pavasara tīrīšanas procesu pārvērtiet piedzīvojumā, iedalot katram savu pienākumu un dabojoties mūzikas pavadībā. Un svarīgi atcerēties – viss nav jāizdara vienā dienā! Varbūt ir iedvesma pārkārtot istabu? Iespējams, lielai daļai šis būtu kas pavisam jauns. Izmēģiniet!
  *Lielā Talka, lai sakoptu arī savu valsti, šogad 30.aprīlī!
 
 • Ieaiciniet pavasari mājās! Uzsāciet dārza darbus. Kā? Mazdārziņš var būt arī tepat – uz palodzes. Izvēlieties katrs savu iemīļotāko garšaugu un nodrošiniet kādu podiņu, par kuru katram būtu pienākums rūpēties. Tā būs ne vien kopīga aktīvā atpūta, bet arī izzinošs process, lai iepazītu augu dažādību, to īpatnības un apgūtu spēju uzņemties atbildību un “rūpēties par to, ko pieradinām”. Lai jūsu dārziņā top dilles, lociņi, baziliks, salātlapas un daudzi citi veselīgi kārumi!

 

 • Klasiskā atpūta! Pavisam jauki, ja izdodas kopā apmeklēt kino, pabaudīt maltīti ārpus mājas vai aizdoties ciemos. Jā, varbūt ļoti klasiskas un ierastas, taču patiesas vērtības, kas bērniem un arī mums pašiem sagādā patīkamas emocijas, kad citā vidē iespējams ļauties nesteidzīgai atpūtai, našķiem, kas nav pieejami ikdienā un sarunām draugu klātbūtnē.

 

Patiesi ceram, ka līdz ar brīvlaika nedēļu pavasaris ir atnācis ne vien aiz loga, bet arī jūsu sirdīs. Lai nerimstoša enerģija un spars turpināt sportot, kārtot, atpūsties, mācīties un izzināt! Sauli, veselību un mieru jūsu ģimenēs!

 

 

 

 

 

 

Citi raksti
yoga-alphabet
Idejas bērnu aktivitātēm

JOGA – Alfabēts

Alfabēta mācīšanās procesam nav jābūt garlaicīgam, lai to bērnam padarītu saistošāku, izmantojiet atraktīvas metodes!

Lasīt vairāk »

Seko sociālajos tīklos Mazais Dara jaunumiem