fbpx

Smelies idejas ģimenes aktivitātēm

Dalāmies ar radošām aktivitātēm un idejām bērna attīstībai

Vai eksistē perfektā viktorīna?

Gads ir riņķī, un piedzīvots ir daudz!

Kā viss sākas? 2020. gads, novembrī vienā vakarā sapratām, ka ir nepieciešams izveidot ko jaunu. Iepriekš ar draugiem spēlējām Online sporta viktorīnas savā starpā un tā nonācām līdz idejai par MD Ģimenes viktorīnu, ar kuru iepriecināt ne tikai savējos, bet arī pārējo Latviju.

Atskatoties uz mūsu pirmo viktorīnu 13.12.2020. ar 27 komandām, no kurām puse bija draugi, saprotu, ka ir noiets tāls ceļš īsā laikā. Un par to ir liels prieks – Latvijas Neatkarības dienas viktorīnā mēs spējām sapulcēt 250 dalībniekus!

Arī redzot jautājumus, to veidu, un punktu skaitīšanas sistēmu, šķiet, ka esam nonākuši līdz “zelta vidusceļam”, taču, vai tā vispār mēdz būt?

Tas pats ar jautājumiem – skaidrs, ka Latvija, kino, ģeogrāfija, logo un multfilmas patīk visiem. Tad klāt nāca jaunums – loģika, un kā izrādījās, uz palikšanu. Kur nu vēl uzskaitīt raundus par modi, automašīnām, literatūru, politiku un pat memēm.

Vienu lietu gan esam sapratuši – citreiz, kad pašam viktorīna šķiet OK, bet nekas īpašs, dalībnieki ir sajūsmā, un atstāj labas atsauksmes. Savukārt, kad liekas, ka viss ir izdevies un labāk nevar būt, atsauksmes ir OK. Arī veidotājam ir savs subjektīvais viedoklis, empātijas pret tēmām, jautājumiem. Galu galā arī dalībnieki mainās tāpat kā viedokļi.

Īpaši jautri ir tad, kad ieviesām jaunu raundu kā risks vai tās pašas memes – viens komentārs “Super, vairāk tādus”, otrs “Ļoti nepatika, nekad vairs”.

Vienmēr nelielas galvassāpes mums sagādāja sākumlaiki, svētdienās sāksim 18:00 vai 19:00? Un kā ar piektdienām – 19:00 vai 20:00? Taču izskatās, ka esam atraduši optimālo variantu gan sev, gan citiem. Visiem neizdabāsi, kāds nevarēs paspēt, kāds savukārt jau liks bērnus gulēt.

Mērķis sākotnēji bija viens – iepriecināt citus ar izklaidi, kur visai ģimenei ir interesanti. Un tas, šķiet, ir izdevies. Gandarījums par vārdiem “paldies” , “jūs esat lieliski” un citiem atbalstošiem komentāriem! Ir tiešām milzīgs prieks, kas dod patīkamu sirds siltumu un mieru, ka ejam pareizajā virzienā.

No ģimenes viktorīnu dalībniekiem nāca arī papildus ideja – novadīt pasākumu uzņēmumiem. 

Sveiciens “Swedbank”, “RIPO” un “G4S”! Jūs bijāt pirmie (tieši tādā secībā), kas deva savu uzticības kredītu, un mēs Jūs nepievīlām! Īpaši jāizceļ “G4S” kokteiļbāra gada balva – ar visu scenāriju un ģenerālmēģinajumu. Paši darbinieki arī bija pacentušies, sagatavoti video un audio rullīši ar uzrunām un apbalvojumi. Rezultātā lieliski pavadītas 2 stundas, un pandēmijas apstākļos novadīta gada balva ar odziņu!

Pašā sākumā gan uztraukums bija liels – kā būs, ko citi padomās, zvans abām mammām un māsām, atsauksmes no citiem. Arī daudz negulētas naktis un pēdējie jautājumi izveidoti 10 minūšu laikā pirms viktorīnas sākuma. Vēl tagad atceros kā naktī uz svētdienu datoram cietais disks “aizgāja pa pieskari”, taču izdevās ar recovery tikt pie viktorīnas faila. Tagad tā ir kā mācība, un viss tiek dublēts Google Drive. Taču ar laiku norūdāmies un arī savu laiku saplānojam efektīvi – ar 3 maziem bērniem un mācīšanos mājās laikam citādāk nemaz nevar.

Ir lietas, ko gribas savādāk, taču programma ne vienmēr ļauj realizēt visas vēlmes, un reizēm gadās arī pa kādam brāķim – gan no mūsu, gan programmas puses. Labojam un turpinām rullēt!

Tādas lūk manas, MD viktorīnas vadītāja Jāņa, skaļās pārdomas. Un es aicinu arī Tevi, MD viktorīnas dalībniek, dalīties savās pārdomās ar mums, jo nekas tā nepalīdz mums augt, kā konstruktīva kritika un iedvesmojumi!

 

Un starpcitu! Ir Ziemassvētku laiks. 

Mūsu jubileja iekrīt tik īpašajā, gaišajā un ģimeniskajā laikā. Kopā būšana ir visīpašākā un vērtīgākā dāvana, ko vari sniegt otram. 

MD Viktorīna ir brīnišķīga ideja Ziemassvētku dāvanai – savai vai tuvinieku ģimenei uzdāvināt laiku, kurā būt kopā, izklaidēties, smieties un mācīties. 

Iepriecini ar dalību viktorīnā. Lielākai sajūsmai tas var būt arī vesels MD Viktorīnas mēneša abonements. Nu, teiksim, janvāra mēnesim! Ziemassvētku vecīša vārdā ieripini ziņu e-pastā par dalību viktorīnā. Vai vēl labāk – uzraksti īpašu vēstuli, kas apliecina par potenciālo dāvanu, ievieto to paša darinātā aploksnē, noliec zem eglītes vai pat nosūti pa pastu. Tas nudien būs milzu pārsteigums! Palūko – decembrī vēl ir vairākas iespējas! Ģimenei būs rezervēti vairāki kopīgi vakari ar garantētu pozitīvu, azartisku un vērtīgu enerģijas lādiņu. 

Jauki taču!? Ar šādu dāvanu palutināsiet ne vien saņēmējus, bet arī apsveiksiet un cildināsiet mūs ar pirmo viktorīnas dzimšanas dienu. Dubultprieks un dubultā padarīti labie darbi!

Citi raksti
yoga-alphabet
Idejas bērnu aktivitātēm

JOGA – Alfabēts

Alfabēta mācīšanās procesam nav jābūt garlaicīgam, lai to bērnam padarītu saistošāku, izmantojiet atraktīvas metodes!

Lasīt vairāk »

Seko sociālajos tīklos Mazais Dara jaunumiem